• Dôležitý oznam pre rodičov - dotácia na stravu!

Vážení rodičia, určite ste už zachytili informáciu, že

s účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník materskej školy (ďalej len „MŠ“) alebo základnú školu (ďalej len „ZŠ“), ak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

• Kráľ čitateľov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Kráľ čitateľov.

Kráľ čitateľov je súťaž, v ktorej si naši šiestaci "zmerali sily" v čitateľskej gramotnosti. Je to tradičná súťaž, ktorá prebieha vždy v šiestom ročníku. Žiaci si priniesli svoje knihy, ktoré sú ich obľúbené a v našej školskej knižnici predviedli svoje najlepšie čitateľské výkony. Určite to nebolo pre nich jednoduché, pretože museli čeliť tréme a stresu, ktoré tak nejako patria k zodpovednému prístupu. O najlepšom čitateľovi rozhodovali oni sami, vyučujúca SJL Monika Čarnogurská a pani asistentka Lucia Lučivjanská. Na 1.mieste sa umiestnila Timea Kupčová, na 2.mieste Janko Štefaňák a o 3.mieste sa muselo rozhodnúť v rozstrele medzi tromi žiakmi, ktoré napokon získal Matúš Ľach. Víťazom blahoželáme a ostatným žiakom prajeme, aby čítali, čítali, čítali a neustále sa zlepšovali.

• "Hodina deťom" - 21.03.2023

Vážení rodičia,

zajtra sa našej škole uskutoční zbierka "Hodina deťom". Je to celoročná verejná zbierka, ktorá už 23 rokov nepretržite podporuje projekty zamerané na pomoc deťom a mladým ľuďom v ohrození a rôznych krízových situáciách.

Vo svojom 22. ročníku podporí organizácie pomáhajúce jednorodičovským rodinám, rovnako ako aj individuálnych príjemcov z radov samoživiteľov.

• Číta celá škola

Marec je mesiacom knihy, pri tejto príležitosti sa aj naša škola zahĺbi do čítania svojich obľúbených kníh. Vo štvrtok, 23. marca 2023, na prvej vyučovacej hodine budeme čítať knihy, ktoré si donesie každý žiak. Čítať si budeme prvých pätnásť minút každý vo svojej triede.

Preto prosíme žiakov, aby si už nosili svoje rozčítané knihy, ktoré majú doma. Ak ešte žiadnu knihu nečítate, tak je práve čas začať čítať.

• Marec mesiac knihy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac knihy.

Marec je mesiacom knihy, a preto sme si na hodinu Literárnej výchovy spolu so siedmakmi priniesli svoju obľúbenú alebo rozčítanú knihu, ktorú sme v priestoroch našej školskej knižnice predstavili našim spolužiakom. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti a určite niektoré knihy nezostanú u jedného majiteľa, ale potešia aj viacerých čitateľov a zvedavcov. Cieľom bolo vzbudiť u žiakov záujem o knihu a motivovať ich, aby Čitateľský denník nebrali len ako povinnosť a nútenie, ale aj ako jednu z možností ako sa zlepšovať v pravopise alebo vo vyjadrovaní a správnom štylizovaní. Veď predsa kniha má byť našim priateľom.

• Oznam Testovanie 9.

22.3.2023 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl – Testovanie 9. Cieľom testovania je získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z 2. stupňa ZŠ, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania.

• 21.03.2024

• Ponožková výzva 2024