Navigácia

 • KUBAŠOK CUP

  KUBAŠOK CUP

  Športové stredisko detí a mládeže Poprad - Tatry organizuje v sobotu 19. januára 2019 od 9,00 h na počesť Svetového dňa snehu peknú akciu v SKI centre KUBAŠOK v Spišskom Bystrom pod názvom KUBAŠOK CUP. Sú to verejné preteky v obrovskom slalome pre všetky vekové kategórie aj pre neregistrovaných lyžiarov.

  Počas celého dňa ,okrem samotných pretekov, budú v priestore cieľa prebiehať aj pre  nelyžiarov  rôzne detské súťaže a  preliezkové dráhy organizované Centrom voľného času Poprad. Bude s nami maskot Včielka Maja, ktorá bude s deťmi lyžovať, tancovať a aj niečo malé sladké rozdávaťJ Všetci môžeme obdivovať dobové lyže. Vychutnáte si aj bubnovú show skupiny Batida.  Taktiež je pripravená bohatá TOMBOLA pre všetkých.

   

  Plagát akcie: Plagat_Ski_Bandy_Cup_2019.pdf

  Propozície akcie: Propozicie_WSD_2019.pdf

 • Oznam - životné minimum

  Oznam - životné minimum

  Oznamujeme rodičom, ktorým sa v prvom polroku šk. roka 2018/2019 poskytovala dotácia na stravu a školské pomôcky z dôvodu, že príjem rodiny bol pod hranicou životného minima, musia opätovne požiadať o prepočet životného minima v termíne do 04.01.2019 na ÚPSVaR v Poprade.
  Zároveň je potrebné tento prepočet doniesť na Obecný úrad v Spišskej Teplici do 06.01.2019.

  Tento oznam sa týka aj rodín, ktoré doteraz nepoberali dotáciu a ich príjem je pod hranicou životného minima.

  Oznam v PDF: oznam_na_r._2019.pdf

 • Zimné prázdniny s komunitným centrom

  Zimné prázdniny s komunitným centrom

  Pozývame všetky deti a ich rodičov na medzisviatočné zábavné dni s komunitným centrom 27. a 28.12.2018

  Plagát akcie: zimne_prazdniny.pdf

 • Pozvánka na Silvester

  Pozvánka na Silvester

  Detský Silvester 17-20h v sále KD

  Silvester pre všetkých od 23h v centre obce.

  Plagát akcie: silvester.pdf

 • Divadelné predstavenie

  Divadelné predstavenie

  Divadlo Úsmev Vás srdečne pozýva na vianočné predstavenie Taká obyčajná rodina

  v stredu 26.12.2018 o 16. hod. v sále kultúrneho domu

  Plagát akcie: divadlo.pdf

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

  Každoročne sa na našej škole koná súťaž v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko na počesť Jozefa Cígera Hronského. Ani tento rok to nebolo inak. Žiaci druhého až siedmeho ročníka podali najlepšie výkony v recitovaní, aké dokázali a do obvodového kola v Poprade postupujú títo žiaci.

  I.kategória -Lucia Slušná z 3. A triedy

  II.kategória – Viktória Šlebodová z 5. A triedy

  III.kategória – Alexandra Bucová zo 7. A triedy

  PaedDr. Šlebodová Anna

  Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

 • Hokejbal

  Hokejbal

  Dňa 14.12.2018 si hokejbalisti - prváci a druháci - zmerali sily s rovesníkmi na "Mikulášskom" turnaji v CVČ Svit. Za účasti troch tímov : ZŠ Komenského Svit,  ZŠ Batizovce, hralo sa  dvojkolovo, skončili na druhom mieste s dvoma víťazstvami,  remízou a tesnou prehrou 1:0 s víťazmi z Batizoviec. Počas turnaja bol prítomný aj Mikuláš, anjeli i čerti. Ocenili výkony detí sladkou odmenou.

  Do galérie Hokejbal boli pridané fotografie.

 • Pytagoriáda

  Pytagoriáda

  12. a 13. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo matematickej PYTAGORIÁDY. 

  Do galérie Pytagoriáda boli pridané fotografie.

 • Vianočné vystúpenie

  Vianočné vystúpenie

  Dňa 11.12.2018 bolo vianočné vystúpenie na ktorom naši žiaci predviedli scénky, básničky, pesničky s vianočnou tématikou.

  Do galérie Vianočné vystúpenie boli pridané fotografie.

 • Stolný tenis do škôl

  Stolný tenis do škôl

  Súčasťou najdôležitejších priorít Slovenského stolnotenisového zväzu /SSTZ/ na obdobie rokov 2017-2021 je totiž aj podpora stolného tenisu na školách s výraznejším akcentom na dievčenské kategórie.
  Komisia rozvoja stolného tenisu a školského športu SSTZ preto v roku 2018 pripravila projekt “Stolný tenis do škôl”. A práve ambasádorom tohto projektu je naša úspešná olympionička.Súčasťou najdôležitejších priorít Slovenského stolnotenisového zväzu /SSTZ/ na obdobie rokov 2017-2021 je totiž aj podpora stolného tenisu na školách s výraznejším akcentom na dievčenské kategórie.Komisia rozvoja stolného tenisu a školského športu SSTZ preto v roku 2018 pripravila projekt “Stolný tenis do škôl”. A práve ambasádorom tohto projektu je naša úspešná olympionička.

  Text organizátora : stolny_tenis_do_skol.pdf

  Do galérie Stolný tenis do škôl boli pridané fotografie.

 • Mikuláš

  Mikuláš

  Prišiel k nám Mikuláš :)

   

  Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Šachová Liga mládeže Spiša v našej škole

  Šachová Liga mládeže Spiša v našej škole

  Šachová Liga mládeže Spiša v našej škole

  V sobotu 24.11.2018 sa naša škola stala dejiskom Ligy mládeže Spiša – súťaže jednotlivcov v rýchlom šachu, ktorej tohtoročné 2. kolo ZŠ s MŠ usporiadala v spolupráci so Šachovým klubom MAPAK Spišská Teplica. Stalo sa tak vôbec po prvýkrát čo sa v našej obci uskutočnilo takéto šachové podujatie.

  Liga mládeže Spiša je oblastná viackolová súťaž. Každé kolo Ligy mládeže Spiša pozostáva z dvoch samostatných turnajov, TURNAJA OPEN určeného pre šachistov starších ako 14 rokov alebo aj mladších, pokiaľ ich osobný ELO koeficient (= číslo hodnotiace šachovú výkonnosť hráčov) je vyšší ako 1400, a TURNAJA GPX určeného pre začínajúcich šachistov vo veku do 14 rokov. Obidva turnaje sa hrali na 7 kôl, s časom 2 x 15 minút, t.j. obaja hráči majú na uskutočňovanie svojich ťahov v partii k dispozícii 15 minút čistého času. Pokiaľ  sa počas tohto časového limitu nerozhodne o výsledku partie, hráč, ktorému uplynie čas, partiu prehráva.

  Po niekoľkohodinových bojoch na čierno-bielych poliach bolo rozhodnuté.

  Víťazom turnaja OPEN sa stal Filip Slatkovský z MŠK Spišské Vlachy, ktorý získal 6 bodov zo 7 možných.

  Víťazom turnaja GPX sa stal Samuel Hyroš z ŠK TJLŠ VD Poprad, ktorý ani raz nezaváhal a vyhral všetkých sedem partií.

  V turnaji GPX, v ktorom je okrem celkového poradia vyhodnocované samostatne aj poradie v troch dievčenských a troch chlapčenských kategóriách (do 8 rokov, 9 - 11 rokov, 12 – 14 rokov), mala Spišská Teplica svoje zastúpenie. Z našich 11-tich šachových nádejí sa najviac darilo Laure Olexovej, ktorá v kategórii D 14 zvíťazila. Zisk 5,5 bodu jej zároveň zabezpečil 3. priečku v celkovom poradí. Medailistkami sa stali tiež Karin Červeňová a Mária Šeligová, ktoré  v kategóriách D 11 a D 8 obsadili 3. miesta. V druhej najpočetnejšej kategórii – CH 14 statočne bojovali Šimon Straka a Ján Šebest, avšak ani zisk 5 bodov im na stupne víťazov nestačil. Svoju súťažnú premiéru absolvovali Filip Šleboda a Mária Šeligová, ktorá bola najmladším dievčaťom turnaja.

  Nie všetkým sa splnil sen o zisku medaile. Za odhodlanie podať čo najlepší výkon a za vynaložené úsilie počas celého turnaja patrí však všetkým súťažiacim pochvala.

  Poďakovanie zase patrí všetkým rodičom, vedúcim krúžkov, trénerom, ktorí do Spišskej Teplice svoje ratolesti a zverencov priviedli. A ... veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom na zorganizovaní turnaja podieľali. Bez nich by to nešlo.

   

  Do galérie Šachová Liga mládeže Spiša v našej škole boli pridané fotografie.

 • Obvodové kolo v stolnom tenise chlapcov

  Obvodové kolo v stolnom tenise chlapcov

  Dňa 7.11.2018 sme organizovali obvodové kolo v stolnom tenise chlapcov, za účasti 3 škôl. Našu školu reprezentovali Marek Cerva, Pavol Mišalko, Štefan Hertely a Samuel Biskup. Chlapci si víťazstvami nad ZŠ Komenského Svit a ZŠ s MŠ Švábovce vybojovali postup na okresné kolo. To sa uskutočnilo 12.11.2018 na ZŠ s MŠ Koperníková, Poprad- Matejovce. Naši chlapci sa umiestnili na 6. mieste

  Do galérie Obvodové kolo v stolnom tenise chlapcov boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo v streľbe

  Okresné kolo v streľbe

  Dňa 19.11.2018 sme organizovali okresné kolo v streľbe zo vzduchovej pušky. Súťaže sa zúčastnilo 47 žiakov a žiačok z 8 škôl. Našu školu najlepšie reprezentovala žiačka 8. ročníka Tamara Kupčová, ktorá vyhrala kategóriu starších žiačok. Koedukované družstvo starších žiakov a žiačok, v zložení Tamara Kupčová, Samuel Pavličko a Tomáš Švagerko sa umiestnili na 3. mieste. Na krajské kolo do Prešova postúpila Tamarka Kupčová spolu s Marcom Husárom, ktorý v kategórií starších žiakov obsadil 5. miesto a bol najvyššie umiestnený jednotlivec v tejto kategórií z nepostupujúceho družstva.

  Do galérie Okresné kolo v streľbe boli pridané fotografie.

 • Exkurzia žiakov V.A v archíve a múzeu

  Exkurzia žiakov V.A v archíve a múzeu

  29. novembra 2018 navštívili žiaci V.A triedy Štátny archív - pobočku v Spišskej Sobote a Podtatranské múzeum - expozíciu remesiel v Spišskej Sobote. Obe návštevy doplnili učivo dejepisu.

  Do galérie Exkurzia žiakov V.A v archíve a múzeu boli pridané fotografie.

 • Oznam jedáleň

  Oznam jedáleň

  V termínoch od 17.12.2018 do 21.12.2018 (do konca kalendárneho roka) nebude možné odhlásiť sa zo stravy v školskej jedálni z dôvodu koncoročnej uzávierky. Ak chcete dieťa odhlásiť zo stravy urobte tak prosím najneskôr do 14.12.2018. Za pochopenie ďakujem.

 • Beseda so spisovateľkou

  Beseda so spisovateľkou

  V dnešnom uponáhľanom svete plnom internetu a mobilov už pomaly zabúdame ako krásne vonia klasická novučičká kniha. Preto sme sa 29. novembra 2018 vybrali na besedu do Podtatranskej knižnice v Poprade s pani spisovateľkou Lenou Riečanskou, ktorá píše krásne knihy nielen pre deti. Naši siedmaci sa zo stretnutia s pani spisovateľkou veľmi tešili o čom svedčí aj ich pozorné počúvanie. So zatajeným dychom sme si vypočuli príbehy, ktoré nám porozprávala o svojich knihách, ale aj o svojom živote pani spisovateľka. Žiakom 7. ročníka predstavila svoje knihy, ktoré napísala a nebolo ich málo, niektoré tituly sme si priniesli aj do našej vynovenej školskej knižnice. Takže všetkých žiakov školy pozývame, aby si prišli vybrať knihu, ktorá ich bude zaujímať.

  PaedDr. Anna Šlebodová

  Do galérie Beseda so spisovateľkou boli pridané fotografie.

 • Zbierka Hodina deťom

  Zbierka Hodina deťom

  Hodina deťom je celoročná zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. V tejto dobrovoľnej zbierke sa každý rok prepájajú tí,  ktorí pomoc potrebujú a tí, ktorí ju môžu a chcú poskytnúť. Aj naša škola sa tento rok zapojila do tejto zbierky. Žiaci 9. A triedy sa v piatok, 9. novembra 2018,  rozdelili do piatich skupín. Každá skupina vyzbierala dobrovoľné príspevky od ľudí na uliciach v našej obci, a tak pomohli prispieť všetkým deťom na Slovensku, ktorú túto finančnú pomoc potrebujú. Vyzbierali spolu 209,- Eur, ktoré boli poslané na účet zriadený pre tento účel.

  PaedDr. Anna Šlebodová

  Do galérie Zbierka Hodina deťom boli pridané fotografie.

 • Okresné kolo v stolnom tenise

  Okresné kolo v stolnom tenise

  Dňa 14.11.2018 sa v ZŠ  Poprade- Matejovciach uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise žiačok. Naše žiačky, po postupe z obvodového kola, obsadili krásne 2. miesto, získali diplom a pohár. Srdečne blahoželáme!

  Do galérie Okresné kolo v stolnom tenise boli pridané fotografie.

 • Krajské kolo vo vybíjanej

  Krajské kolo vo vybíjanej

  Po skvelých výkonoch na obvodovom a okresnom kole žiaci našej školy pokračovali v skvelom výkone aj na krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo 13.11.2018 v Prešove. Získali krásne 2. miesto. Porazili Lipany, Levoču a tesne prehrali s Prešovom. Dosiahli doteraz najlepšie umiestnenie v tomto obľúbenom športe na I. stupni. Srdečne blahoželáme!

  Do galérie Krajské kolo vo vybíjanej boli pridané fotografie.

strana:

Kontakt

Meno školy: Základná škola s materskou školou, Školská 311, Spišská Teplica
Email školy: zsms.spteplica@gmail.com
Email na správcu obsahu: zsms.spteplica@gmail.com
Email na webmastera: breuerp@gmail.com
Telefón: +421 527738407
+421 911902080
Riaditeľ ZŠ s MŠ: +421 903420645
Školská jedáleň +421 527738401
Materská škola +421 527738119
zsms.spteplica@gmail.com
Adresa školy: Školská 311
059 34 Spišská Teplica
IČO: 37876066
DIČ: 2021672279

Mapa